Porovnat produkty

Značka Montane se stala synonymem pro lehké a prodyšné oblečení nejen pro outdoorové sporty.

Tato značka sídlí ve Velké Británii a specializuje se na navrhování a výrobu ultralehkého, odolného, technického oblečení pro horolezce, alpinisty, polárníky, expediční cestovatele a sportovce pohybující se v horském prostředí. Samotný design probíhá v Británii, výroba potom v různých zemích Ásie, přičemž kvalita produkce podléhá přísnému dohledu společnosti. Kvalita produktů a technické provedení jsou základními prvky, kterými je tato značka známá na celém světě.

Lehké, odolné a technické vybavení do hor

Za více než 25 let Montane úzce spolupracuje s uznávanými profesionály pracujícími v nepříznivých podmínkách po celém světě.

Zastoupení Montane v České republice zajišťuje firma VERTONE, s.r.o., která má na starosti dovoz a distribuci produktů do prodejen, záruční, pozáruční servis a další služby spojené se značkou Montane.


Značka Montane je již od roku 2018 doporučovanou značkou Britské horolezecké asociace – BMC (British Mountaineering Council).

Hlavní náplní BMC je podobně jako u ČHS (Český horolezecký svaz) podpora horolezectví ve všech jeho formách a disciplínách a vytváření podmínek pro to, aby se tento sport mohl rozvíjet na rekreační i špičkové úrovni. BMC ve spolupráci se značkou Montane představuje kolekci oblečení, která je určena pro horolezce všech lezeckých úrovní. 

 “Jako doporučovaná značka oblečení Britskou horolezeckou asociací, jsme velice rádi, že oblečení Montante je součástí lezecké výzvy, že pomůže lidem dosáhnout jejich snů, vyvést novou cestu nebo vylézt novou stěnu.”

Lottie Watson, produktový designer (Montane Product Director)

Zásady spolupráce přesahují i do širších rozměrů, než jsou technické a prodejní aspekty. Hlavní důraz je kladen na udržitelnost klimatu a kvalitu životního prostředí. Montane proto věnuje 5% z prodeje kolekce MONTANE x BMC ve Velké Británii na charitu BMC a to konkrétně do fondu the Access & Conservation Trust (ACT), který financuje projekty na ochranu skalních útesů a hor. Pomocí ACT je možné finančně podpořit malé či rozsáhlé projekty, jejichž cílem je bojovat proti změně klimatu a ochránit skalní útesy, které nás tak inspirují k novým a dalším výzvám stejně jako značka Montane: Further. Faster.

Naší snahou je eliminace dopadu použitých materiálů na životní prostředí, dodržujeme nejvyšší etické standardy v našem dodavatelském řetězci a pokračujeme na cestě k udržitelnosti zdrojů.