Porovnat produkty

MONTANE BLOG

Sólo dobrodružství s Jenny Tough

Sólo dobrodružství s Jenny Tough

17. červen 2021

Jenny Tough je dobrodružnou cestovatelkou. Je i Montane ambasadorkou ve Velké Británii, a proto ji můžete vidět i na mnoha produktových fotografiích Montane. Specializuje se na vytrvalostní běh ve stylu „fastpackingu“, kde největší předností je rychlý pohyb s minimální zátěží vybavení, pohyb v horách či přírodě na několik dnů.
Never Stood Still - lezecké oblečení

Never Stood Still - lezecké oblečení

3. červen 2021

Prozkoumejte lezecké oblečení, které vám usnadní dosáhnout nových výšin. Užívejte svobody pohybu venku, v kolektivu lidí, kteří sdílejí stejné nadšení jako vy.
Never Stood Still - běžecké vybavení

Never Stood Still - běžecké vybavení

28. květen 2021

Vytrvalost. Jaká je motivace pokračovat, když každá část našeho těla křičí „už dost“? Je to čistě vůle uspět? Nebo něco primitivnějšího, jako naše vrozená schopnost přežít?
Zraněn, ale ne vyřazen

Zraněn, ale ne vyřazen

10. květen 2021

Každé úsilí znamená, že zítra budete zdatnější, odolnější a silnější než včera a o den blíže svému cíli. Zranění může zbrzdit vaše sny, ale ne zastavit. Neznamená to, že musíte přestat dělat vše, co milujete, jen to znamená, že je potřeba se přizpůsobit. Svoji osobní zkušenost, jak čelit zranění a poučit se z něj, popisuje Katy Parrot, Montane UK Ambasadorka.
Gecko Ultra V+ neviditelný predátor mezi běžeckými vestami

Gecko Ultra V+ neviditelný predátor mezi běžeckými vestami

13. duben 2021

Nová vesta Montane Gecko Ultra V+ je dokonalou souhrou vědy a praktických zkušeností. Kombinace materiálu dala vzniknout běžecké vestě s elegantní jednoduchostí a technickými přednostmi.
Dámská novinka v řadě batohů Trailblazer 24 a Trailblazer 16

Dámská novinka v řadě batohů Trailblazer 24 a Trailblazer 16

12. duben 2021

Trailblazery jsou praktické, ultralehké, univerzální batohy. Ať už hledáte menší batoh na krátké výlety nebo lehkou krosnu na několikatýdenní toulání po horách, tak tady nesáhnete vedle. Recenzi a svojí osobní zkušenost s dámskou novinkou v řadě batohů Trailblazer 24 a Trailblazer 16 nám poskytla Petra Mücková, ambasadorka značky Montane.
Výbava na dlouhé běhy

Výbava na dlouhé běhy

1. březen 2021

Svítí sluníčko, je příjemně teplo, běžíte si krajinou, kde asfalt střídá lesní cesta, stoupáte vzhůru, přichází bahno a kameny, nahoře dost fouká, prší a je mlha. Ve stínu ještě leží zbytky sněhu. Dlouhý běh v horách prověří nejen vaši fyzičku, ale také vybavení. Co si tedy obléknout? Na dlouhé výběhy platí, že čím méně toho máte, tím lépe z pohledu hmotnosti.
Jak se vyznat v pojmech outdoorového oblečení?

Jak se vyznat v pojmech outdoorového oblečení?

10. únor 2021

Vyrazíme-li do přírody, za jakéhokoliv počasí, očekáváme, že nás oděv ochrání před nepříznivými vlivy. Měl by co nejlépe splňovat požadavky na mechanickou odolnost, větruodolnost, nepromokavost, prodyšnost, paropropustnost a další možné vlastnosti v návaznosti na zvolenou aktivitu. Proto, pokud chceme mít co největší pohodlí, je nutno zvolit vhodné oblečení podle konkrétní činnosti, jako je turistika, lyžování, běh, lezení a další.
Přes pohoří všech kontinentů

Přes pohoří všech kontinentů

15. leden 2021

Jenny Tough je dobrodružnou cestovatelkou. Je i Montane ambasadorkou ve Velké Británii a proto ji můžete vidět i na mnoha produktových fotografiích Montane. Specializuje se na vytrvalostní běh ve stylu „fastpackingu“, kde největší předností je rychlý pohyb s minimální zátěží vybavení, pohyb v horách či přírodě na několik dnů.